^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m2019 04 14 at 08.35.47Świadectwo uczestnika. „To były dziesięciogodzinne rekolekcje. Tegoroczne przeżycie takiej drogi krzyżowej rozpoczęło się w dn. 12 kwietnia Mszą Świętą o godz. 21.00 w par. św. Michała, a zakończyło o godz. 7.00 na Świętym Krzyżu ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego. Z naszej parafii udało się prawie 40 osób, wraz z ks. Wojciechem. Trasa naszej ostrowieckiej drogi krzyżowej nie jest łatwa, a w tym roku utrudniła ją pogoda, padał deszcz i śnieg. Było nas w tym roku więcej, prawie 400 osób. Chwała Panu….   

 

Po raz drugi wyruszyłem na EDK. W tym roku postanowiłem iść w intencji: prośby o zdrowie mojej wnuczki Natalki. Jeśli ma się jakąś intencje i cel, to droga nie jest straszna, czy jest popoda dobra, czy zła. Dla mnie był to czas spotkania z Panem Jezusem i przeżyciem z Nim Jego cierpień. EDK to prawdziwa nauka: wytrwałości, cierpliwości, oraz miłości do drugiej osoby, bo to jest droga w której liczę się nie ja, ale Wspólnota, wszyscy idący. Zachęcam Was abyście i Wy doświadczyli swoich możliwości fizycznych, ale bardziej wiary. Wszyscy jesteśmy w DRODZE do Pana… mimo chmur, deszczu i innych przeciwności. Najważniejsze, aby dojść w życiu swoim do tego, który jest Życiem.
Pozdrawiam wszystkich uczestników. Do zobaczenia za rok.”
Autor – P. Mirosław Bąk


I my pozdrawiamy uczestników EDK, szczególnie naszych cudownych Parafian. Dziękujemy Wam za to że BYLIŚCIE !!! To był dobry czas. To był czas Waszej modlitwy, niesienia przeróżnych intencji do Boga. To był czas Waszego zmagania się, jak to w życiu bywa z przeróżnymi warunkami, sytuacjami. Ważne, aby Bóg tam tylko był i Wasza modlitwa i zaufanie do Niego. Nic więcej. To wystarczy. Dziękujemy ks. Wojciechowi za drugi raz… .

 

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282687
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
29
165
743
6576
282687
Twój adres IP: 100.25.43.188

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim