^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mWhatsApp Image 2019 05 26 at 13.42.521W czwartek 02 maja br. gościliśmy w naszej parafii oddziały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej diecezji. To był dla nas wielki honor i zaszczyt. "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi – odpowiedział Piotr, a także apostołowie." - słowa te towarzyszyły uczestnikom „(Po)wołania na spotkanie”, które tym razem odbyło się w naszej parafii pw. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Św. Adoracje poprowadził ks. Wojciech Pelczar - Asystent Parafialny naszego oddziału KSM… .  

 

Eucharystii przewodniczył zaś Ks. Bartłomiej Wilk - Z-ca Asystenta Diecezjalnego.
W swoim kazaniu skierowanym do młodych zwrócił szczególną uwagę na zaufanie, które każdego dnia powinniśmy pogłębiać w relacji z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Po zakończonych modlitwach młodzież udała się na ognisko, gdzie poświęciła czas na integracje i wspólne rozmowy. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i posłaniem do swoich parafii! Nasz oddział miał wielki zaszczyt w szczególności gościć KSM DS. Nie zabrakło miłej zabawy w przyjaznym gronie. Tydzień przygotowań do tego wydarzenia był męczący i wymagający, lecz efekt przebiegu (Po)wołania na spotkanie był zadowalający!
Autor - Kuba

Dziękuję ks. Wojciechowi z trud duszpasterski i naszej CUDOWNEJ młodzieży z KSM - u, bo jak ich inaczej określić, za wkład pracy, inicjatyw i nietuzinkowe działania. Za radą PP. Franciszka zeszli ze swoich "kanap", od komputera i zwyczajnie SĄ. z nami, dla nas i ze sobą. Proszę, nie zniechęcajcie się i nie pozwólcie odebrać swoich ideałów ludziom złej woli. Wielki szacunek dla ks. Wojciecha i dla Was. Ale bądźcie ludźmi wrażliwego i czystego serca.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

317993
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
139
143
139
8019
317993
Twój adres IP: 3.229.118.253

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim