^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mDSC 0019 1 696x46510 sierpnia, o godz. 7.00 w kościele seminaryjnym Mszą św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza rozpoczął się w Diecezji Sandomierskiej dzień modlitw w intencji nowych powołań do kapłaństwa. W wspólnej modlitwie uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni, siostry zakonne, klerycy i księża…. 

 

Bp Nitkiewicz mówił w homilii, że Chrystus, który powołał apostołów, stale powtarza „pójdź za mną”. Nieraz powołani nie potrafią usłyszeć Jego głosu, czasami wzbraniają się przed podjęciem decyzji. Zdarza się, że ktoś im to odradza, ktoś inny zniechęca.
– Mam tego świadomość i dlatego chcę Ci powiedzieć drogi młody Przyjacielu, abyś się nie lękał i nie odrzucał Jego zaproszenia. Jeśli Pan Jezus Cię wzywa, to da również siłę, abyś wytrwał u Jego boku i będziesz naprawdę szczęśliwy. Jeśli się zastanawiasz, może walczysz ze sobą, albo masz jakieś wątpliwości, proś Boga, aby dał Ci odpowiedź. Zwróć się o radę do Twojego księdza proboszcza, wikariusza, katechety. Poproś o wsparcie rodziców i rodzeństwo. Bo jeśli pragnienie/pytanie dotyczące seminarium duchownego stale się pojawia w Twoim życiu, nie ma co zwlekać ani tracić czasu. Jedną nogą jesteś już na drodze do kapłaństwa. Żeby zrobić krok do przodu trzeba tylko dostawić do niej drugą. Odwagi! Dzisiaj modli się w Twojej intencji cała nasza diecezja. Drodzy Księża, wypełnijcie wasze życie modlitwą, otoczcie szczególną opieką ministrantów, zakładajcie w parafiach wspólnoty Oazowe i KSMu. Dziękuję Wam za wszystko, a szczególnie za gotowość do podejmowania nowych wyzwań, zgodnie z przyrzeczeniami, jakie złożyliście w dniu święceń. Wierność tym przyrzeczeniom jest narzędziem ewangelizacji i drogą do prawdziwej wolności Dzieci Bożych. Dzisiaj ofiarujmy Bogu naszą modlitwę i post. Prośmy gorąco Jezusa Chrystusa – Pana Żniwa, aby nam dał nowych kapłanów, gdyż żniwo jest wielkie i potrzeba wielu świętych rąk, aby je zebrać. Po Mszy Świętej rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwała do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. W godz. 0d 14.00 do 15.00 na modlitwie trwał nasz dekanat, ostrowiecki. Z naszej parafii było obecnych 12 osób z ks. prob. Markiem. Bogu niech będą dzięki za ten dzień, za inicjatywę ks. biskupa, za post i modlitwę.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

283650
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
1
109
478
7539
283650
Twój adres IP: 3.93.75.242

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim