^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mDSC 0880Z naszego Miasta wyruszyła w dn. 04 sierpnia nieliczna grupa pątników na Jasna Górę, ok. 140 osób. / Powiem Wam szczerze, iż z tylko jednej parafii radomskiej, św. brata Alberta w której pracowałem przed laty, wyruszyło tyle samo osób co z naszego Miasta. Liczba mieszkańców ta sama, co nasza !/. Wśród nich był ks. Artur i 15  pielgrzymów z naszej parafii. Bogu niech będą dzięki za ks. Artura i za nich. Szli 9 dni.... 

  W piątek, 09 sierpnia odwiedził ich ks. prob. Marek, s. Dorota i ks. dziekan Jan. Dostarczyli im w owoce, warzywa i produkty spożywcze na najtrudniejszy odcinek pielgrzymkowy z Gąścięcina do Cielętnik. Pątnicy doszli do Jasnogórskiego Sanktuarium w poniedziałek 12 sierpnia. Witał ich ks. Wojciech, który  pragnął  tam być, ale i iść w pielgrzymce – nie udało się w tym roku… . Dziękujemy ks. Arturze za pielgrzymowanie i modlitwę, wraz z pielgrzymami naszymi i ks. Wojciechowi za te codzienne wezwania do łączności z pątnikami. 

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282629
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
136
176
685
6518
282629
Twój adres IP: 3.233.226.151

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim