^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Wielkiego Postu
  Środa Popielcowa – dzień, który rozpoczyna w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Wielki Post zakończy się w Wielki Czwartek 18 kwietnia, kiedy to katolicy rozpoczną obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mIMG 20200202 WA0041W niedzielę 02 lutego 2020 r. po Mszy świętej o godz. 18.00 z koncertem kolęd i pastorałek wystąpił przed nami Zespół Śpiewu Liturgicznego „ Harfa”. Był to „mocny” akcent na zakończenie okresu śpiewania tych utworów. Pojawili się prawdziwi profesjonaliści i normalni ludzie z naszej wspólnoty parafialnej, którzy dzięki wielogodzinnym próbom pokazali jak można wielbić Boga w śpiewie i grze na instrumentach muzycznych. Już przyzwyczailiśmy się, że ich mamy, NASZ, parafialny Zespół….  

Przez ponad godzinę mogliśmy słuchać przeróżnych kolęd i pastorałek. Oklaski pokazały jak nam się to podobało… . Dodatkowo, dzięki ks. Krystianowi, zostaliśmy ubogaceni efektami wizualnymi. Ks. Krystian przywiózł ze sobą do nas wiele przydatnych urządzeń …  Dziękujemy!. Zobaczyliśmy tych , którzy zwykle śpiewają na chórze, przed ołtarzem, ich twarze, postacie, wysiłek twórczy w grze i śpiewie. Widzieliśmy naszą siostrę Dorotę, której tak bardzo na tym zależy…. Chwała Panu! To dla Niego Zespół „Harfa” śpiewał i grał, ale i dla nas, abyśmy poznali Jego „maleńką miłość”. Zapraszamy, wszystkich, nietuzinkowych ludzi z naszej Parafii do włączenia się to uwielbienie Boga. Szczególnie brakuje nam tych, którzy na flecie, skrzypcach zagrają… a może i na innych instrumentach, oraz  śpiewających Panów… . Niech sam Bóg natchnie wszystkich, których nam potrzeba. Dziękujemy P. Sławomirze, Grzesiu, Wiesławowi oraz Paniom: Monice, Marii, Lidii, Justynie i Ali. Ale nade wszystko naszej siostrze Dorocie, autorce tych wszystkich pozytywnych zmian w naszej parafii. Chodząc po „kolędzie”  mogliśmy usłyszeć wiele pięknych opinii o naszej parafii i muzycznej odmianie. Dziękujemy za to!  Szkoda tylko, za ten incydent z jedną osobą, która była „pod wpływem…” i zepsuła nam to świętowanie. 

logo4 1

Odwiedzin na stronie

318613
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
166
134
759
8639
318613
Twój adres IP: 35.173.57.84

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim