^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m dziekcz ostro 31Modlitewną wspólnotę zawiązano już przed południem, kiedy przybywały pierwsze grupy z poszczególnych ostrowieckich parafii. W kolorowych orszakach, z religijnymi emblematami przybywały także grupy duszpasterskie i formacyjne. Następnie na ołtarzu ustawionym na rynku miasta wystawiono Najświętszy Sakrament i młodzi poprowadzili wspólną adorację, w której uwielbiali Boga słowami dwu świętych papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Zbierający się wierni powoli włączali się we wspólną modlitwę. Była także liczna grupa wiernych z naszej parafii.

Dokładnie w południe, gdy zabrzmiały dzwony ostrowieckiej kolegiaty, rozpoczęła się Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. Eucharystię koncelebrowali kapłani duszpasterzujący w ostrowieckich parafiach oraz zaproszeni goście, w tym ks. Marek Dziewiecki. Liturgię swoim śpiewem uświetnił chór „Cantate Domino”, schole parafialne oraz młodzieżowe grupy wokalno-instrumentalne. Przybyli także przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz lokalni samorządowcy. Na placu zebrali się licznie mieszkańcy miasta z poszczególnych parafii, członkowie grup i stowarzyszeń katolickich oraz instytucji społecznych i szkół z pocztami sztandarowymi.

Podczas homilii bp K. Nitkiewicz wskazał na potrzebę podjęcia, poznania i realizowania w życiu spuścizny duchowej św. Jana Pawła II jako realizację jego pasterskiego testamentu. -Święty Jan Paweł II doświadczał bliskości Chrystusa i o niej mówił. Pomagał jej doświadczyć innym. Dlatego rozpalał serca, wlewał w nie radość i ukojenie. Dzisiaj, podobnie jak za ziemskiego życia, wędruje razem z nami. Miliony ludzi proszą go o różnorodne łaski. To dobrze. Jednak łaską, pomocą, skarbem jest spuścizna, jaką po sobie pozostawił, i przez którą przemawia. Ona ma moc rozpalenia serca prawdą o Chrystusie. To wspaniała spuścizna, teologiczna, homiletyczna, literacka, jest wciąż za mało znana i dlatego powinniśmy do niej stale powracać. Powinniśmy uczynić ją przedmiotem naszej refleksji, podręcznikiem wiary – wskazywał bp K. Nitkiewicz.

Po zakończeniu Eucharystii przedstawiciele ostrowczan zawierzyli miasto i jego mieszkańców opiece i wstawiennictwu św. Jana Pawła II. Wspólne dziękczynienie zakończył śpiew „Barki” i pieśni uwielbienia.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282554
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
61
176
610
6443
282554
Twój adres IP: 3.233.226.151

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim