^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m odpustW tym roku była to szczególna uroczystość, albowiem przeżywaliśmy ją wraz z Zesłaniem Ducha Świętego. Msza święta główna, tzw „Suma odpustowa” została odprawiona o godz. 12.00, przez nowego proboszcza par. Podwyższenia Krzyża Świętego (Gutwin) ks. pułkownika Andrzeja Molendowskiego, który przez wiele lat pracował jako kapelan w wojsku. On też wygłosił kazanie odpustowe.

 

Oprawę liturgiczną przygotowały osoby tworzące w naszej parafii Sodalicję św. Jadwigi królowej. Po Mszy św. odmówiliśmy litanie da naszej Patronki, wraz z modlitwą wstawienniczą i w procesji eucharystycznej wokół kościoła wielbiliśmy Boga za dar Świętej. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem ucałowaliśmy Jej relikwie.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

283591
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
51
368
419
7480
283591
Twój adres IP: 18.204.48.199

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim