^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Wielkiego Postu
  Środa Popielcowa – dzień, który rozpoczyna w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Wielki Post zakończy się w Wielki Czwartek 18 kwietnia, kiedy to katolicy rozpoczną obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

„Gdybyście wiedzieli, jak bardzo was kocham, płakalibyście z radości. Kiedy ktoś staje przed wami i o coś prosi, dajecie mu to. A Ja stoję przed tyloma sercami, ale one pozostają zamknięte. Módlcie się aby świat przyjął moją miłość. Módlcie się o Pokój. Pokój na świecie zaczyna się w sercu człowieka , w Twoim Sercu.”

Jeśli czujesz się zaproszony przez Maryję do takiej właśnie Modlitwy, to czekamy na Ciebie, przyjdź modlić się razem z nami.

W każdą środę po Mszy Świętej trwamy na Modlitwie.

WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ POKOJU istnieje w naszej parafii od 2001 roku, a jej członkami są przeważnie osoby, które żyją orędziami Maryi Królowej Pokoju, niektóre uczestniczyły w pielgrzymkach do Medjugorie. 

Członkowie Wspólnoty Królowej Pokoju:

 •             - żyją na co dzień orędziami Matki Bożej przekazywanymi w Medjugorie;

 •             - odmawiają różaniec w rodzinach;

 •             - rozpowszechniają orędzia Matki Bożej;

 •             - modlą się w intencji pokoju na świecie;

 •             - Modlą się za Kapłanów oraz za Ojczyznę

W wielu parafiach na całym świecie powstają takie WSPÓLNOTY KRÓLOWEJ POKOJU jako odpowiedź na zaproszenie Maryi w Medjugorie do modlitwy o Pokój Każdy kto choć raz odwiedził to miejsce nie może dzięki łasce spotkania z Jezusem i Maryją pozostać obojętny na to wezwanie. Tak też się stało w naszej parafii. Po powrocie z pielgrzymki zapragnęliśmy wraz z Maryją modlić się o Królestwo Boże pośród nas budowane na Łasce POKOJU I MIŁOŚCI.

Zarys wydarzeń

Medziugorje jest niewielką wioską położoną na południu Europy, na Półwyspie Bałkańskim, w Bośni i Hercegowinie, na południowy zachód od Mostaru. W czerwcu 1981 roku na terenie tamtejszej parafii sześciorgu dzieciom zaczęła się objawiać Matka Boża. Od tamtego czasu do dnia dzisiejszego [tj. do lutego 2013 roku] trojgu z nich Maryja objawia się codziennie, pozostałym trojgu przestała się już objawiać każdego dnia, a objawia się bądź raz w roku, bądź raz w miesiącu. Osoby widzące Matkę Bożą i rozmawiające z Nią, na początku objawień były w wieku od 10 do 16 lat, dziś są już dorosłe, żyją w małżeństwach, prowadząc życie rodzinne.

 Medziugorje stało się miejscem pokuty i pojednania dla ludzi z całego świata.

Zdjęcie przedstawia tabliczki z językami używane przy spowiedzi świętej. Medziugorje stało się znaczącym miejscem na mapie światowego ruchu pielgrzymkowego. Centrum codziennego życia religijnego stanowi tam wieczorna Msza święta w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jakuba. Miejscami modlitwy są też Podbrdo – Wzgórze Objawień, oraz Križevac – Góra Krzyża. Do Medziugorja przybywają liczni pielgrzymi – są to zarówno osoby świeckie, jak również duchowne, tak indywidualnie, jak i zorganizowanymi pielgrzymkami. Medziugorje w ponad trzydziestoletniej historii objawień odwiedziło już kilkudziesięciu biskupów, w tym kilku kardynałów, dziesiątki tysięcy osób duchownych, miliony wiernych świeckich. Jest ono dla pielgrzymów miejscem modlitwy i nawrócenia, miejscem powrotu do wiary i pogłębienia relacji z Bogiem. Potwierdzają to niezliczone wręcz świadectwa.

Jak mówi Matka Boża, Medziugorje jest miejscem modlitwy: „To miejsce jest miejscem modlitwy” (24.04.1984). Oraz spotkania serc. „Pragnę, byście zrozumieli, że tutaj chcę stworzyć nie tylko miejsce modlitwy, ale i spotkania serc. Pragnę, by moje, Jezusa i wasze serce przemieniły się w jedno serce miłości i pokoju” (25.07.1999).

Ostatnie orędzie z drugiego dnia miesiąca 2 lutego 2013

„Drogie dzieci!

Miłość doprowadza mnie do was; miłość, której pragnę nauczyć również was – miłość prawdziwa; miłość, którą mój Syn ukazał wam, kiedy umarł na krzyżu z miłości do was; miłość, która zawsze jest gotowa wybaczyć i prosić o wybaczenie. Jak wielka jest wasza miłość? Smutne jest moje matczyne serce, kiedy w waszych sercach szuka miłości. Nie jesteście gotowi z miłości poddać swojej woli Bożej woli. Nie możecie mi pomóc, aby ci, którzy nie poznali miłości Bożej, poznali ją, bo wy nie macie prawdziwej miłości. Oddajcie mi swoje serca, a ja będę was prowadzić. Nauczę was przebaczać, miłować nieprzyjaciela i żyć według mojego Syna. Nie bójcie się o siebie. Mój Syn nie zapomina w nieszczęściu tych, których miłuje. Będę przy was. Będę prosić Ojca Niebieskiego, by oświecił was światłem wiecznej prawdy i miłości. Módlcie się za swoich pasterzy, by przez wasz post i modlitwę mogli w miłości prowadzić was. Dziękuję wam”.

Orędzia z Medziugorja

www.medziugorje.oredzia.net

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: (+48) 505-121-656

„Drogie dzieci! Również dzisiaj wzywam was do modlitwy. Grzech pociąga was ku rzeczom ziemskim, a ja przyszłam, by prowadzić was do świętości i rzeczy Bożych, a wy walczycie i wasze energie zużywacie w walce z dobrem i złem, które są w was. Dlatego, małe dzieci, módlcie się, módlcie się, módlcie się, dopóki modlitwa nie stanie się dla was radością, a wasze życie stanie się prostym marszem ku Bogu. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”. „Ten czas należy do Was

 Bez Was nie może Bóg swoich planów urzeczywistniać. Kochane dzieci, wy będziecie przez modlitwę codziennie wzrastać i do Boga zbliżać się.

JA DAJĘ WAM TĘ BROŃ PRZECIW GOLIATOWI.TO JEST MOICH PIĘĆ KAMIENI:

1. Różaniec - módlcie się sercem

2. Eucharystia

3. Biblia

4. Post

5. Raz w miesiącu spowiadać się”

W tym roku - 2016 ta Wspólnota dziękuje Panu Bogu za 15 lat istnienia i wspólnej modlitwy. Ks. prob. podczas uroczystości mówił , Powstały nowe grupy parafiane, ale Wy jesteście fundamentem... na którym się buduje. Bo trwacie tyle lat.. Gratulujemy Wam za stałość i wierność w modltwie, która przynośi owce pokoju i miłości miłosiernej. Bez tej modlitwy świat i nasza parafia byłaby uboga ... . Jeszcze raz gratulujemy !!!!

Opiekunem wspólnoty jest ks. Wojciech Pelczar

Msze Święte

w niedziele i święta
 700, 900, 1030, 1200, 1800

w dni powszednie
 700, 1800

Więcej...

adres

 

Zdjęcie Art Diecezjalna ekolekcje

Zapraszamy na parafialne kanały

facebook

yt 1200 vflhSIVnY

logo4 1

Czytania i rozważania

nk

Odwiedzin na stronie

326029
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
88
202
874
6386
326029
Twój adres IP: 3.227.252.54
Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim